Podzimní inspirace

6. října 2008 v 20:32 | diky |  Nápady na maličkosti


Mám ráda podzim. Jeho začátek. Dny, kdy ještě svítí sluníčko, i když už kdo ví jak nehřeje. Dny, kdy rána zahalená do mlhy, předpovídají, že ještě bude hezky. Vzduch voní ovocem, zralým, i tím, které už ze stromů opadalo. Mám ráda barvičky, kterými se na chvíli rozzáří stromy. Jako by se tou parádou chtěli rozloučit s odcházejícím létem.
Jedny z nejkrásnějších jsou tou dobou javory. Mění se v pestrobarevné kytice hrající všemi barvami - odstíny zelené, žluté, oranžové, červené. Před pár lety me napadlo, že by se ta jejich pomýjivá krása dala alespoň trochu zvěčnit.
Sesbírala jsem si na procházce pár lístečků, doma vzala modelovací hmotu, která tuhne na vzduchu, nůž, prkýnko, váleček a igelitový sáček, který prodávají v drogeriích na zmrazování potravin. Z hmoty jsem uhnětla placičku, na kterou jsem přiložila list ze stromu. Když se různě kroutil, trochu jsem ho namočila vodou, aby se na podklad přilepil. Celé jsem to dala pod igelit a několikrát přejela válečkem tak, aby byla hmota co nejtenčí - cca 5 mm a zároveň se na ni co nejlépe obtisklo jemné žilkování. Pak jsem opatrně nožem objela svůj výtvor kolem dokola a nechala

ho schnout pár dní na vzduchu. Za 4-5 dní dílko důkladně vyschlo, takže jsem mohla pokračovat. Někdy se mi stalo, že kontury nebyly dokonale zaříznoté, vypadaly jako chlupaté. Ale není třeba se hned vztekat. Stačí vzít malý nožík - klidně i trochu tupý, a okraje jím zarovnat. Pak došlo na velké finále. Barvičkami - stačí i obyčejné vodovky za pár kaček, jsem vybarvovala jak mě napadlo. Pokud se vám fantazie nedostává, pořiďte si hmotu v barvě terakota, kterou stačí jen přetřít bezvarvým lakem. Suché to bylo coby dup a tak jsem nakonec použila něco na přelakování, aby vynikly barvičky a lísteček vypadal opravdověji - stačí bezbarvý lak na nehty, lepidlo typu herkules nebo bezbarvý lak.
A pak už si s nimi můžete vyzdobit co chcete - magnetky na ledničku, rámečky na fotečky, girlandy zavěšené kolem oken, špendlíky na oblečení ... fantazii se meze nekladou. A pokud se vám zadaří, dejte mi vědět
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama