My ženy

17. prosince 2008 v 9:29 | diky |  Počteníčko
Minulý týden mi přišel do schránky jeden roztomilý mailík. Chodí mi jich hodně, ale tenhle mi v tomhle předvánočním čase, kdy se většinou my ženy honíme, aby ty sváteční dny byly dokonalé, udělal radost. A moc ráda bych se o něj podělila. Třeba vám taky zvedne náladu a sebevědomí

Rodiče se dívali na televizi a matka řekla: "Je už pozdě, jsem unavená, půjdu spát!"
Odešla do kuchyně udělat chlebíčky na zítřejší výlet dětem. Opláchla šišky kukuřic, vytáhla maso z mrazáku na zítřejší večeři, zkontrolovala, kolik müsli je v zásobníku, dosypala pepř a sůl do solničky, připravila kávu do kávovaru na ráno.
Pak dala vyprané prádlo do sušičky, do pračky dala další várku prádla, vyžehlila košili a přišila knoflík. Uklidila ze stolu hru, kterou děti dohrály, dala na místo telefonní seznam. Zalila kytky a vynesla odpadkové koše, pověsila mokrý ručník na sušák. Pak zívla, protáhla se a odešla do ložnice.
Zastavila se u psacího stolu, napsala na lístek vzkaz pro učitele, odpočítala nějaké peníze na výlet a vytáhla učebnici schovanou pod křeslem. Napsala blahopřání k narozeninám pro svoji kamarádku, napsala adresu na obálku, nalepila známku a zároveň napsala na lístek seznam, co se má zítra nakoupit v potravinách. Oba lístečky si položila vedle kabelky.
Pak se odlíčila pleťovým mlékem tři v jednom, natřela se výživným nočním krémem a krémem proti vráskám, vyčistila si zuby. Pilníkem si upravila nehty.
Otec zavolal: "Myslel jsem si, že jsi šla do postele!?" "Právě jdu!" odpověděla.
Nalila psovi do misky vodu, pustila kočku ven a kontrolovala dveře, jestli jsou zamčené a jestli svítí venkovní světlo.
Nahlédla do pokoje každého dítěte, pozhasínala noční lampičky a televize, rozvěsila košilky, hodila špinavé ponožky do koše a promluvila s dětmi, které ještě dělaly úkoly.
V ložnici si nastavila budík, nachystala si oblečení na zítřek, dopsala na lístek 6 nejdůležitějších věcí, které musí zítra zařídit.
Pomodlila se a představila si, že splnila vše, co měla na dnešek naplánované. Ve stejné chvíli otec vypnul televizi a řekl, že jde spát. To taky bezmyšlenkovitě provedl.

Něco zvláštního v tomhle příběhu?
Uvažuješ, proč ženy žijí déle?
Protože jsme naprogramovány na dlouhý proces!!!
Nemůžeme umřít dřív, protože máme ještě tolik práce!

    
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 17. prosince 2008 v 9:38 | Reagovat

Ahoj, něco mi to silně připomíná..

2 Esterka Esterka | Web | 18. prosince 2008 v 8:09 | Reagovat

teda ne takhle do extrému, ale zná to. Poslední dobou se mi často stává, že jdu do kuchyně pro čaj a než se k němu dostanu (nezapomenu-li na něj, to je důležité) čouhá na mě nádobí, vytažené máslo, hladová kočka....blá blá blá....

Nebo se jdu vykoupat a než se napustí vana, tak připravím prádlo a umeju umyvadlo nebo zrcadlo...

3 Esterka Esterka | Web | 18. prosince 2008 v 8:09 | Reagovat

oprava..znám to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama