Březen 2009Možná přijde i jaro

21. března 2009 v 8:00 | diky |  Svět je báječné místo k narození
Tahle fialka ještě není letošní ...
Tuhle něžnou krásu jsme loni vyfotili kousek od krásné rozhledny v Krásné u Horního Slavkova. Překvapilo mě, že tam fialky rostou jen tak ve volné přírodě a nikdo je neničí.

Banánové koblížky

19. března 2009 v 3:00 | diky |  Recepty na sladké i slané
Zase jsem zkusila něco netradičního a ráda bych se o recept podělila . Už proto, že je báječně jednoduchý a moc dobrý.

Budete potřebovat:
8 lžic polohrubé mouky
4 lžíce moučkového cukru
2 vejce
1/2 prášku po pečiva
2 banány
Banány rozmixujete na kaši, přidáte vejce a šleháte dál do pěny. Pak přisypete mouku a prášek do pečiva. Těsto by mělo být o trochu hustší než palačinkové. Nalejte na pánev s trochou oleje malé placičky a smažte do zlatova. Jsou úžasně voňavé a dobré sami o sobě, ale pokud máte rádi marmeládu, povidla, nugetu, šlehačku ... a kdo ví co ještě, tak si to klidně napatlejte navrch.

Nenechte si kazit náladu

17. března 2009 v 5:00 | diky |  Nápady na maličkosti
Tenhle nápad je možná poněkud ulítlý ...
Přišel nečekaně. V neděli, když jsem courala venku, v počasí, které není ani zimou, ani jarem, nic neroste, nic nekvete, nic nevoní, nikde žádná barva, do toho leje jako z konve, ale člověk ven prostě musí, protože ...

Taky to nemáte rádi?

Když si vezmete deštník nějaké veselé barvy, nejlépe žluté, růžové, oranžové, červené, zelené ... a rozevřete ho nad hlavu, objeví se najednou kolem alespoň trochu barvičky. A svět je hned o pět deka veselejší a ten marast na ulici snesitelnější
Ať to letošní předjaří přežijete ve zdraví a hlavně v dobré náladě.

Oranžová nádhera

15. března 2009 v 5:00 | diky |  Svět je báječné místo k narození
Po Novém roce mi udělala radost klívie. Z ničeho nic se na ní jedno po druhém objevilo poupě. Nejdřív jen tak nesměle, schovány mezi listy. Pak mi někdo poradil, že k ní mám dát jablko a stvol s květy povyroste. Ono to vážně fungovalo a já se mohla skoro dva měsíce těšit takovouhle nádherou.

Knoflíčky

11. března 2009 v 5:00 | diky |  Nápady na maličkosti
Když jsem byla malá holka, mamča nám šila občas něco hezkého na sebe. Když jsem objevila tyhle knoflíčky, zalitovala jsem, že už jsem trochu povyrostla a oblečení si kupuju sama ...Všechno nejlepší ....

8. března 2009 v 3:00 | diky |  Počteníčko
Nedávno jsem procházela počítač a našla jeden článek, který jsem si kdysi opsala. Moc se mi líbil a doufám, že ho dneska přijmete jako malý dárek. I přes to, že některé reklamy už z obrazovky zmizely a nahradily je jiné.

Dovolte, pánové, abych se představila
(mám všech pět P. V životě jinou takovou nepotkáte)
Jana Valdrová

Dovolte, pánové, abych se představila: jsem žena, jako si žádáte, o jaké sníte, jakou toužíte mít po svém boku. Vídáte mne v televizní reklamě, která vaše dobře zaplacené představy zhmotňuje v konkrétní obraz.
Jsem mladá, půvabná, štíhlá a sexy, je mi mezi 14 a 25 lety. Ladné pohyby mé pružné postavy dávají vyniknout kráse mých hustých dlouhých obarvených vlasů. Má chůze připomíná tanec - je oslavou svěžesti a zdraví (a to i tehdy, když jsem právě použila projímadla a rozevlátě běžím parkem ke stanici metra). Pro udržení svého mladistvého vzhledu udělám a koupím cokoliv, co může zvrátit běh času v můj prospěch - existují přece krémy a mýdla vyhlazující vrásky do šesti týdnů, do tří týdnů, okamžitě.
Povolání a kariéra v mém životě hrají jen podružnou roli, jsem přece žena. Velmi zřídka mne zastihnete u počítače, neláká mne ani denní tisk - informaci o tom, že děti potřebují kalcium, mi předčítá manžel. Jestliže jsem vystudovala lékařskou fakultu a tíhnu k vědě, mohu realizovat své vědomosti na poli zjišťování mikroklimatu dětského zadečku: k pokusu s plenkami mého Jakuba využívám kulatou skleněnou misku, která se stejně k ničemu jinému nehodí. O služební postup neusiluji; vydám se sice na služební cestu, ale víc než na své povinnosti dbám na svůj svěží dech. Proto z sebe neustále nosím žvýkačku nebo osvěžující bonbony. Pečuji o své vlasy - silně tužící lak zajistí trvanlivost účesu i pod vrtulemi letadel.
Jsem nabita sexem, i když právě krájím rajčata na salát. Smyslem mého života je přece být rozkošným mazlíčkem partnera nebo - proti gustu žádny dišputát - tygřicí, která rozpoutává orgie jeho vášní. Snadno mne eroticky vzruší jakýkoli podnět; při mydlení koupelovou pěnou dlouho zálibně přejíždím dlaněmi po svých hladce oholených nohou, jogurt miluji vestoje nebo ve vaně. Mimořádně silným sexuálním zážitkem je pro mne pojídání oplatky. V hedvábném spodním prádle se svíjím na postelovém letišti a cukrovinková extáze mi vhání slzu do oka.
Koníčky zásadně nepěstuji. Na výletech se ocitám jen výjimečně (krás přírody si nevšímám, zato mne zarazí vybledlost partnerovy košile v srovnání se stejnou košilí jeho přítele; po návratu domů musím ihned koupit lepší prací prostředek). Veškerý můj volný čas zabírá péče o děti a domácnost. Usměvavá a odpočatá očekávám své malé nezbedy k odpolední svačině. Namažu jim chléb čokoládovou pomazánkou s vědomím, že dělám to nejlepší pro zdraví svých dětí. Radostně kroužím kolem členů své rodiny a nedovolím, aby se obsloužili sami, vždyť mají mne.
Rodině se věnuji od rána do večera, ale věřte, nevěřte, nejlépe se cítím, když nastanou "mé dny". Zatímco dříve jsem nosila dlouhý svetr, dnes oblékám těsné bíle džínsy nebo přiléhavé minišaty a odcházím na diskotéku. Svůdně vrtím zadečkem, aby každý viděl, jak skvěle mi sedí mé intimky (takto jsem si zvykla nazývat věrné družky svých dnů).
Jsou chvíle, kdy mé hezounké čelo protne ošklivá vráska: když objevím na prádle skvrnu, na kterou můj běžný prášek nestačí. Tu propadám depresím, že kazím členům rodiny hru (sama se dovádění na trávníku neúčastním). Ani hora špinavého nádobí věru na náladě nepřidá a ucpaný odtok vodovodu mne dokáže zcela připravit o sebeovládání - mám chuť rozbít umyvadlo! Naštěstí je vždy nablízku muž, na skvrny nabídne prášek s novou zelenou silou, na mytí nádobí poradí zakoupit myčku. Kam jen chodí na ty nápady? V otázce čištění odtoků, dlaždiček a vodovodních baterií prokáže úctyhodnou informovanost a zcela nedávno mi nabídl úžasně chutnou instantní jíšku.
Ve zralejším věku, dokonale finančně zaopatřena, popouštím uzdu své rozmařilosti. Můj šofér a sluha nainstalovat všude kolem mne důmyslná zařízení, která na stisknutí tlačítka vydají ze svých útrob hromádku luxusních bonbonů. Dále už pokud možno nestárnu, nenašla bych v reklamě (a v životě?) uplatnění. Nechci se změnit v protivnou tchyni, která znenadání oznámí svůj příjezd a neurvale vtrhne do snašiny domácnosti, narychlo uklizené a rozvonělé dopékající se bábovkou (z prášku).
S tváři poznamenanou stopami stárnutí se tedy cudně stahuji do ústraní, poté, co jsem vám vydala u přepážky léky proti chřipce…Zelené karbanátky

2. března 2009 v 18:09 | diky |  Recepty na sladké i slané
Tak jsem si zase při vaření vymýšlela ...


I když mám doma spoustu kuchařských knih a časopisů o vaření, vařím podle nich jen výjimečně. Občas se stane, že nakouknu, okouknu a pak stvořím vlastní cosi. Více či méně jedné. Tedy většinou to jedlé docela je . A to platí i o těchle karboších - i když jsou zelené.

Tady je na ně recept:
250 gr hrášku jsem máčela přes noc. Druhý den jsem ho uvařila do měkka, slila z něj všechnu vodu a rozmixovala na kaši. Vzniklou hmotu jsem osolila, opepřila, přidala paličku rozmačkaného česneku (i když ho prý bylo málo a mohla jsem dát klidně víc), 2 vajíčka. Na zahuštění jsem přidala trochu strouhanky a v té jsem karbanátky obalila. Aby to nebylo tak úplně zdravé, tak jsem na smažení použila sádlo, které dodalo chuť.
Servírovat by se dali s tatarkou. Pokud chcete lehčí verzi, tak stačí bílý jogurt, osolený, opepřený, ochucený česnekem nebo kořením. Já ráda přidávám koření na tzatziky.

Přeju dobrou chuť ...A dost ...!

1. března 2009 v 2:00 | diky |  Počteníčko
Hlásím, že se zimou končím,
hrozně ráda se s ní loučím.
Už mě vážně nebaví,
od chřipky tělo bolavý.

Pokud se to podaří,
začne brzy předjaří,
sníh se z polí odpaří,
a všechno se podaří.

A vůbec

Začne teplíčko,
bude hřát sluníčko,
meze už nebudou studený
a vzduch bude provoněný

spoustou kytek