Duben 2009

Veteráni v Lázních

25. dubna 2009 v 0:00 | diky |  Svět je báječné místo k narození
Už několik let se 1. května koná ve Františkových Lázních sraz automobilových veteránů.
Jsem sice ženská, ale musím se přiznat, že kouzlu těhle krasavců jsem taky tak trošku podlehla.
Uznejte ...
Není to nádhera?Kuličkování

20. dubna 2009 v 5:00 | diky |  Svět je báječné místo k narození
Při jarním úklidu jsem našla pytlík skleněnek ...
jen už si nepamatuju, jak s nimi má správně hrát

Valeč - tak trochu schované městečko

15. dubna 2009 v 5:00 | diky |  Tipy na výlet
Když někdy pojedete za hezkého počasí z Karlových Varů do Prahy, nebo z Prahy do Karlových Varů, budete mít volnou chvilku a chuť na malý výlet, nechte se vést ukazatelem. Značí cestu do Valče. Z Karlových Varů je to cca 42 km, z Prahy trochu víc, rovná stovka kiláčků. Na konci putování na vás čeká malebné a trochu utajené městečko.
Ocitnete se na zvláštním, malebném místě.
Napadlo vás - nejznámější z Valče je zámek a těch je v téhle zemi na koukání spousta. Ke všemu je tenhle už hodně dlouho zavřený.
Je to pravda. A taky škoda.
Valeč stojí za návštěvu i kvůli něčemu jinému -
rozsáhlému parku se spoustou nádherných stromů.
A taky sochami Matyáše Brauna, které ovšem byly v době naší návštěvy, díky krádeži, schované. Když se budete procházet po trávě, mezi zelenými obry, budete mít najednou pocit, že shon všedního dne zůstal tam ... kdesi. Čas najednou získá úplně jiný rozměr. Den bude barevnější a veselejší.
I v samotném městečku, je toho spousta k vidění.
Tak třeba kostel Nejsvětější trojice.
Nebo gotický kostel sv. Jana Křtitele.
Tohle městečko neleží na hlavní trase, je trochu schované stranou. Ale když se rozhodnete ho navštivit, rozhodně nebudete litovat.

Aprílové počasí

10. dubna 2009 v 5:00 | diky |  Počteníčko
Prší!
Kapky,
jak malé paličky,
bubnují do skla.
A pak se změní
v pramínky,
stružky,
potůčky,
řeku.
Ta steče z okna,
ze zdi ...
A hop!
Už je v kaluži.
Jen velká kola
po ní zůstanou
na hladině.
A potom,
tak náhle,
objeví se slunce ...Jarní výzdoba

5. dubna 2009 v 6:00 | diky |  Nápady na maličkosti

Od loňského roku mám přísný zákaz nosit domů na jaře petrklíče, narcisky, tulipány v květníku a nařezaná vetvičky ze stromů. Můžou za to mšice. Ty miniaturní potvory, pouhým okem témeř neviditelné nám loni ztrpčovaly život po většinu léta. A to nejsme majiteli žádné zahrádky. Jen mám ve zvyku, když skončí ranní mrazíky, vystěhovat část našich pokojovek na balkon.
Loni jsem si donesla na Velikonoční výzdobu pár březových větviček. Za několik dní jsem zjistilia že na nich byly i mšice. Petrklíč z květinářství byl taktéž s živou prémií a i na kytičce, kterou jsem koupila v létě, se hodně rychle tyhle potvory objevily. K mé smůle to vypadalo, že na ně jen tak něco nezabere, takže jsem je hubila nejrůznějšími postřiky až do prvních mrazů. Bylo to válčení kdo z koho a já už se viděla, jak likviduju své milované plnokvěté ibišky ....
Takže kytičky a cokoliv s potenciální hrozbou mšich teď fakt nemusím.
Ale je jaro a kdo by to nechtěl mít doma hezké.

Ozdobný květináč, ve kterém jsem měla výzdobu na vánoce, zahálel v koutku. Tak jsem do něj vložila zelenou aranžovací hmotu a do té napíchala pár zelených větviček z květinářství. Mezi ně jsem přidala frézie, aby to celé nejen hezky vypadalo, ale i krásně vonělo. A kominíček to celé hezky dozdobil.


Rámeček za kačku

1. dubna 2009 v 5:00 | diky |  Nápady na maličkostiOnehdy jsem si koupila ubrousek s roztomilým letním zátiším. Nalepit ho na podklad nebyl problém. Jen se mi to jen tak "holé" moc nelíbilo.
Něco to chtělo. Něco, co by obrázek oživilo, pozvedlo ...
A pak mě to napadlo.
Ze staré krabice jsem si vystřihla rámeček, jehož vnitřní rozměry jsou o cca 1 cm menší než obrázek a ty vnější zase přiměřeně větší. Kousek provázku se u nás doma najde vždycky, takže jsem jím rámeček omotala kolem dokola. Na to, aby mi na papíru hezky držel mi stačilo obyčejné lepidlo - třeba herkules.
Pak už jsem jen hotový rámeček přilepila na obrázek a bylo hotovo.