Duben 2010

Velká paráda pro malé parádnice

17. dubna 2010 v 21:41 | diky |  Nápady na maličkosti
čepička
I když to podle toho medvěda nejspíš nevypadá, tak to, co má na hlavě, je letní klobouček pro miminka. Stačí vám na něj jen klubíčko bavlněné příze Sněhurka, které ani nespotřebujete celé.
Začíná se pěti řetízkovými očky. Na ty se naháčkovávají nejdřív krátké sloupky, přidává se do každé třetí dírky, do výšky deseti řad a pak se přidává do každé páté, dalších 5 řad. Pak se pokračuje dvěma řadami dlouhých sloupků. Ve třetí řadě se vynechá každé desáté očko tak, aby vznikl válcovitý tvar. Pak se pokračuje devět řad dlouhými sloupky - na celkový počet 12. Na ty se naháčkuje jedna řada krátkých sloupků bez přidávání a na tři řady, kdy se přidává do každé třetí dírky jedno očko a dvě řady bez přidání - celkem 5 řad krátkých sloupků. Tím vznikne ozdobný kanýrek. V teplých letních dnech bude v takové parádě těm nejmenším tak akorát, hlavičku budou mít chráněnou a ještě jim to bude moc slušet.

Salát proti jarní únavě

8. dubna 2010 v 15:18 | diky |  Recepty na sladké i slané
salát
Je jaro a s ním je tu i únava z dlouhé zimy a nedostatku vitamínů. Zelenina se vozí kdo ví odkud, takže je zatraceně drahá. Pro ty, kteří se nechtějí cpát vitamíny v tabletách, tu mám tip na dobrý salát, který díky tomu, že je v něm zelenina z českých zdrojů, která vydrží přes zimu, nevyjde moc draho. A navíc se dá různě kombinovat.
Stačí na něj: mrkev
                     řapíkatý celer (pokud ho neznáte, můžu jen doporučit, je mnohem jemnější než     
                     bulvový a skvělý je i do polévky)
                     pórek
                     zrna kukuřice (já používám z plechovky)
                     lžička oleje (olivový je v něm vynikající)
                     pár kapek citronové šťávy
                     sůl, cukr, pepř
Mrkev se nahrubo nastrouhá, pórek a řapíkatý celer nadrobno nakrájí, přidá se kukuřice, olej, citron, cukr. Hezky se to smíchá a dá tak na dvě hodinky odležet do lednice. Před podáváním se přidá sůl, případně pepř.
Na obměnu se dá přidat trochu majonézy, kysané smetany, bílého jogurtu - podle toho, jak kdo hřeší. A zelenina se dá třeba ještě doplnit kompotovanými mandarinkami nebo ananasem, čínským zelím ... prostě tím, co vás napadne a najdete doma.