Panenkovské kalhoty ze starého trička

26. června 2012 v 11:56 | diky |  Nápady na maličkosti
Někdy se mezi odloženými věcmi po vašem dítku vyskytne nějaké to tričko, které nemůžete poslat dál, protože ... I u nás se jich pár vyskytlo. Když dostala malá pod stromeček panenku miminko, začala jsem vymýšlet oblečení. Kupované je pomalu stejně drahé jako dětské, tak jsem se poustila do šití sama. A tehdy přišla ke slovu zmiňovaná trička. Jejich přešití zvládne i úplný laik a třeba i bez šicího stroje.
Budete potřebovat 1 staré tričko s dlouhými rukávy - na tuhle panenku, která měří cca 45 cm, stačí odležené tričko pro 2 leté dítě - šicí stroj, případně jehla a nit, nůžky a guma do prádla.
Rukávy ustřihnete u ramen, srovnáte švy na sebe. Změříte si délku od rozkroku po kotník. Připravené rukávy, ustřihnete na straně švu šikmo nahoru - lem rukávu slouží jako spodek nohavice - rozdíl mezi místem v rozkroku a vrškem, ze kterého bude později pas, je cca 3 cm. Nohavice sešijete k sobě. Vršek ohnete dovnitř a uděláte tunýlek pro protazění gumy. Pro případ, že je panenka menší než naše, nebo tričko větší, doporučuji ještě zkontrolovat výšku pasu před sešitím, případně ho ustřihnout.
Krásně takhle vypadají kalhoty z triček, které mají rukávek zakončený volávy. Zbytek trička se dá použít na něco jiného, ale k tomu jsem se zatím nedostala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama