Březen 2015

Budu kráva

22. března 2015 v 17:06 | diky |  Počteníčko
Nedávno mě na netu zaujal tenhle nadpis

Naučte se být v životě občas kráva

Pravdou je, že ten den jsem se z mnoha důvodů jako kráva cítila. A tak jsem se nechala zlákat a pustila se do čtení. Chtěla jsem vědět proč mám být kráva a proč jenom občas.
To, že není kráva jako kráva jsem pochopila po pár slovech. A došlo mi, že ač se cítim jako kráva, tak s krávou to nemá nic společného.
Přiznám se, že mi tenhle krátký článek hodně dal. Občas budu kráva, ale ne proto, že jsem kráva Úžasný.


Nechtěné kalhoty

22. března 2015 v 16:28 | diky |  Nápady na maličkosti
Před pár lety jsem se stala maminkou. Naše malá je na svůj věk hodně velká. Koupit pro ni oblečení je někdy hodně náročné. Buď mají to, co se mi líbí jenom v malých velikostech, nebo to, co by jí bylo zase s obrázky, které se na pětiletou holčičku až tak nehodí. Jsem člověk tvořivý, takže občas jí něco upletu, uháčkuju nebo ušiju. Ale ne vždycky jde všechnoZamračený.
Před dvěma lety jsem na jednom výletě objevila zázrak jménem plotr. Měl ho pán v nenápadné a skromné prodejně. Na stěnách visela nejrůznější trička s vtipným obrázkem a nápisem. Pán seděl za počítačem a vypadal tak trochu jako že tam nepatří. Když jsme se chvilku rozhlíželi, zeptal se, jestli bychom si nechtěli nakreslit obrázek. Chvíli by "čaroval" a pak bychom si ho mohli odnést na tričku. To jeho čarování byl počítač - skener a plotr. Tričko s obrázkem, které nakreslila naše dcera jsme si domů opravdu odnesli. Malá na něj je dodnes pyšná.
Teď jsem se stala majitelkou plotru i já. Pomalu pronikám do jeho umění. Někdy je to s ním trochu složité. Jedním z mých prvních výtvorů byl pejsek z černé nažehlovací folie. Mojí malé velké dceři jsem koupila kalhoty, které nechtěla nosit, protože jsou spíš klučičí než holčičí. Když jsem pejska nažehlila, hned se jí začaly líbit. A když jsem ho ještě pomocí voskovek na texti vybarvila, byla nadšená. Posuďte sami, jestli se vám můj nápad líbi. Pokud někoho inspiruje budu ráda.