Březen 2017

Školní svačinka jako z cukrárny

12. března 2017 v 19:39 | diky |  Recepty na sladké i slané
Asi nikdy by mně nenapadlo, že budu psát o školních svačinách, jenže ...
Od září chodí moje malá do první třídy. Každý den se jí snažím podstrčit k svačině nějakou jinou dobrotu. Na štěstí patří k těm dětem, které zbaští skoro všechno. Má ráda úplně obyčejný rohlík s máslem s bylinkovým sýrem. "Mami, jenom ne taveňák, prosím!" Tedy nic proti taveným sýrum. Jenom jim ještě nepřišla na chuť.
Když si spolu povídáme, co bylo ve škole a tak, překvapuje mě, co některé děti baští k svačině. Nejsem zrovna příznivcem chleba se salámem ani sušenek vylepšených palmovým olejem. Tohle fakt ne.
Dneska se podělím o jeden nápad - rychlý, zdravý a tak jednoduchý, že si ho děti vlastně zvládnou připravit k svačině sami a ještě je to bude bavit. Stačí na to krabička. Nejlépe z průhledného plastu s dobře těsnícím víčkem. Pak pár piškotů - podle toho, jak velkého jedlíka doma máte. Přesnídávka - chutnat bude každá, ale na efekt je super borůvková nebo višňová. A bílý jogurt.
Na dno krabičky dejte pár piškotů, nalijte na ně trochu přesnídávky, pak trochu jogurtu, zase tak 3 piškoty, přesnídávka a jogurt. Krabička, kterou takhle plním, má objem cca 250 ml a vejde se do ní od každé vrstvy po dvou. Tuhle dobrotu dělám raději večer, aby byly piškoty krásně nacucané. Na ozdobu nahoru stačí nasypat trochu Frapka, kakaa, nalít sirup. Fantazii se meze nekladou. A věřte, že pokud máte doma mlsounka, tak se svačinkou sklidíte úspěch a ještě mu ji budou spolužáci tak trochu závidět.