Balení pro radost

Dárek s dvojitou mašlí

13. února 2010 v 11:39 | diky
Když chcete zabalit dárek trochu jinak a nemáte nic moc k ruce, stačí, když si ustřihnete o kousek delší mašličku a můžete si s ní takhle pohrát. Vázání začíná pod balíčkem nahoru a zase zpátky, tam se mašlička zkříží a vede se nahoru k ukončení. Ozdobná klička je z mašličky namotané na dlaň, svázané uprostřed a přivázané navrch.

Jednobarevné dárečky

19. prosince 2009 v 5:00 | diky
Mám ráda jednoduchost. Tenhle zlatý balící papír se mi moc líbil. Aby nebyl dáreček fádní, stočila jsem kousky balícího papíru o různých délkách - buď stejné barvy nebo i kontrastní, do trubiček, zpevnila izolepou a přilepila navrch. Na začištění jsem poskládala další kousek do harmoniky a tu nalepila lepidlem jako poslední.

Dáreček s kornoutky

15. prosince 2009 v 5:00 | diky
Ze zbytků balícího papíru jsem udělala kornouty, slepila je kouskem izolepi a lepidlem nalepila navchr dárečků.

Zpolazabalený dárek

23. prosince 2008 v 6:00 | diky
Kdysi jsem viděla někde v časopisu, že se dají dárky hezky a přitom jednoduše zabalit i do různých papírů. Mě letos při nákupech zaujali tyhle dva a koukněte, co z toho vzešlo.

Vánočně voňavý dárek

21. prosince 2008 v 16:18 | diky
Tenhle balící papír mě zaujal, ale mašli se mi na něj dávat nechtělo ...

Podzimní

24. října 2008 v 17:57 | diky
Nedávno jsem balila dáreček pro pána. Použít na něj některý ze zásoby papírů, které jsem našla doma - kytičky, ovoce, dárečky, motorky, krtečci ... se mi nechtělo. Našla jsem látkové lístečky, které by se vzorovaným papírem stejně moc neladili. Přiznám se, že pro chlapy mi balíček s klasickou načančanou mašlí přijde divný. Tak jsem vzala papír ruční, když ho neseženete, stačí klidně i obyčejný balící na balíky. Přidala jsem kousek textilní stuhy a lístečky nalepila obyčejným kancelářským lepidlem.

Penízky

21. září 2008 v 19:03
Byli jsme pozváni na svatbu ... k příbuznému, který má kompletně zařízenou domácnost. Jako nejlepší svatební dar vyšly peníze. V obchodech se dá sehnat spousta přáníček, do kterých jen vložíte příslušný obnos a zalepíte obálku. Ale tohle mi přišlo jako málo originální. Takže jsem našla zajímavý balící papír, ukryla do něj peníze i přání a nazdobila ho drobnými růžičkami z papíru.

Třešně

21. září 2008 v 18:41
Jednou jsem potřebovala zabalit dárek pro kolegyňku v práci. Byl červen, měla narozeniny. Shodou okolností jsem zašla do obchůdku, kde mají nejrůznější roztomilé maličkosti. Podařilo se mi sehnat tyhle podařené třešničky - v první chvíli od skutečných skoro k nerozeznání. A pak stačil kousek lesklého balícího papíru, zajímavá stuha, lepidlo ...
 
 

Reklama